Zespół proWOKALni przenosi Wojkowice w inny wymiar

Choć  pogoda za oknami już bardziej jesienna niż zimowa, wciąż pozostajemy w klimacie nie tak odległych świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy, którzy chcieli ożywić wspomnienia Wigilii, przybyli do Miejskiego Ośrodkami Kultury w Wojkowicach w niedzielny wieczór by uczestniczyć w świąteczno-noworocznym koncercie zespołu proWOKALni.

Tłum, który odwiedził mury MOKu w minioną niedzielę zaskoczył nawet organizatorów. Zebranych na sali gości powitała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach Pani Barbara Pawlak, która wraz z Burmistrzem Miasta Wojkowice Tomaszem Szczerbą złożyła najserdeczniejsze życzenia noworoczne wszystkim zebranym. Na widowni zasiedli przedstawiciele władz miasta i powiatu, Pani Dorota Kowalik Radna Powiatowa, Radna Miasta Wojkowice Lidia Musiał oraz  Pani Katarzyna Małysza Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zjawili się również członkowie stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior oraz przedstawiciele Regionalnego Zespołu Folklorystycznego Jaworznik.

Koncert rozpoczął się bardzo energetycznie od utworu skaldów “Będzie kolęda”. Przez cały wieczór widzowie mogli podziwiać nie tylko skoczne piosenki świąteczne ale i prawdziwie wzruszające kolędy jak “Lulajże mi, lulej”. Na scenie wystąpili profesjonalni muzycy i nauczyciele śpiewu- min. Danuta Rajchel, Zbigniew Garus, Adrianna Muzyk, Michał Wróbel, Justyna Szaranowska-Otola, Marta Łuszczyńska oraz założycielka i kierownik muzyczny zespołu pani Irmina Barczewska-Garus, która od września minionego roku prowadzi zajęcia wokalne w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach.

Przy piosence “Zima lubi dzieci” nie mogło zabraknąć na scenie i tych najmłodszych uczestników- uczniów którzy swoimi głosami oraz warsztatem muzycznym dotrzymywały kroku nauczycielom. Nie jednemu mocniej zabiło serce na widok 5 letniej Edytki Garus śpiewającej “Kochany Panie Mikołaju”. W nostalgiczną podróż przez wigilijny czas przeniosły nas słowa piosenki “Rejs” zaśpiewane przez córkę autorki tekstu-Jagodę Rataj. Na scenie pojawiła się min. Alicja Korzepa, Emilia Franielczuk, Zuzia Wantuch, Jagoda Rataj, Julia Jonak, Zuzia Wantuch, Ala Janek. Usłyszeliśmy takie utwory jak “Sianko na stół”, “Kolęda płynie z wysokośći”, “Mario czy już wiesz” oraz hity “All i want for Christmas” i “Underneath the tree”.  Niespodzianką wieczoru był występ zespołu a capella.

Po tak pięknym koncercie widownia nagrodziła artystów owacjami na stojąco. Na szczęście dla tych, którzy nie mogli być w tym dniu w MOKu, już za miesiąc kolejny występ zespołu, tym razem w bardziej miłosnej odsłonie.

Serdecznie Zapraszamy!

Sylwia Łukasik