Krzysztof Respondek

Ponad 200 osób wzięło udział w spotkaniu z Krzysztofem Respondkiem. Wizyta znanego, lubianego aktora i piosenkarza, która miała miejsce 9 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, odbyła się w ramach Dnia Kobiet. Na tę szczególną okazję aktor przygotował równie wyjątkowy program słowno-muzyczny. Swym poczuciem humoru i otwartością z łatwością zjednał sobie wojkowicką publiczność.

Na niezwykle żywiołowe i energetyczne widowisko złożyły się skecze kabaretowe, piosenki oraz liczne anegdoty na temat śląskich korzeni aktora, polityki, szkoły teatralnej oraz największej z pasji Krzysztofa Respondka, którą jest śpiew. Gość okazał się osobą niezwykle zabawną, ciepłą, obdarzoną nietuzinkowym poczuciem humoru oraz sporą dawką zdrowej autoironii, osobą, która w swoisty sposób żongluje konwencją i dawkuje dobry nastrój. Spotkanie autorskie z Krzysztofem Respondkiem okazało się więc doskonałą rozrywką intelektualną, momentami okazją do przemyśleń, ale przede wszystkim – wspaniałą zabawą.

Aktor znany jest szerszej publiczności z serialu telewizyjnego „Barwy szczęścia”. W trakcie spotkania przytoczył więc kilka ciekawych anegdot i epizodów z planu filmowego, a zwłaszcza z życia serialowego bohatera. Sporo z nich dotyczyło także pracy na deskach teatru, gdyż w przeszłości Respondek związany był m. in. z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Równie często nawiązywał do swej drugiej, nie mniej istotnej, profesji. Krzysztof Respondek jest bowiem artystą kabaretowym, który od ponad 10 lat związany jest z kabaretem Rak. Największą jednak pasją aktora i standupera jest śpiew. Tego wieczoru w programie spotkania nie zabrakło więc propozycji muzycznych. Cała publiczność śpiewała z wyjątkowym gościem, a  odważniejsza jej część współtowarzyszyła artyście na scenie! To tu, już po niezwykle żywiołowym spotkaniu, uczestnicy mogli otrzymać autograf oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie.