Podróż do świata baśni i czarów – spotkanie ze teatrem w MOKu

W minioną sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbyło się przedstawienie teatralne dla dzieci pod intrygującym tytułem: „Tajemnica skarbu na kurzej nóżce”. Sala widowiskowa MOK-u wypełniła się zaciekawionymi dziećmi i ich opiekunami, a na pięknie oświetlonej scenie wkrótce pojawili się aktorzy, którzy zaprosili nas do świata z wyobraźni, pełnego przygód, tajemniczych postać i niebezpiecznych zadań. Przedstawienie wciągnęło dzieci nie tylko z powodu zabawnych dialogów i wartkiej akcji, ale również ze względu na swój interaktywny charakter – dzieci aktywnie uczestniczyły w przygodach dwójki bohaterów i wspólne z nimi poszukiwały tajemniczego skarbu.

Historia Matyldy i Beniamina, czyli głównych bohaterów „Tajemnicy skarbu na kurzej nóżce” zaprowadziła nas prosto ze starego strychu do świata baśni i magii – razem z naszymi bohaterami poznajemy kota Teodora, lecimy na Łysą Górę, a tam już na nas czeka zła wiedźma Tekla, która pilnie strzeże swojego skarbu. Po drodze oczywiście dzieją się różne zabawne perypetie, w których  biorą udział zgromadzone na sali dzieci. Głównym przesłaniem płynącym z przedstawienia jest pokonywanie własnych lęków i podejmowanie nowych wyzwań, nawet jeśli boimy się tego co nas czeka za rogiem. Ważne w budowaniu pewności siebie jest również podążanie za marzeniami i wiara w moc płynącą z wyobraźni. Na pewno mogą nam w tym pomóc książki, bajki i baśnie, które kryją w sobie mnóstwo historii, dzięki którym możemy uwalniać kreatywność i wiarę we własne siły.