Turcja oczami Kapitana i Admirała – po spotkaniu z podróżnikami

W sobotę 11 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z podróżnikiem Szymonem Przebindą, który przybliżył nam egzotyczny dla nas i odległy kulturowo kraj jakim jest Turcja. Pod hasłem „Be-Eme-We” czyli jak sprzedać 20-letnie BMW na bazarze we wschodniej Turcji wyruszyliśmy śladami naszych podróżników, bocznymi drogami, poprzez góry i małe wioski – z dala od turystycznych atrakcji. Turcja doświadczyła ostatnio niewyobrażalnej tragedii, silne trzęsienie ziemi zniszczyło część kraju, dlatego też historie naszych gości z perspektywy drogi i zwykłych ludzi pomogły nam zrozumieć, jak żyje się na co dzień na wschodzie Europy i w Azji i zobaczyć miejsca, do których nie każdy może dotrzeć.

BMW i chęć sprzedania go właśnie tam, na wschodnim skraju naszego kontynentu stały się motywacją dla Szymona Przebindy i jego ekipy do nietypowej eksploracji Turcji i zdobywania doświadczenia w handlu, ale również w poznawaniu ludzi zamieszkujących peryferie tego państwa. Pomysł zaskoczył i pomimo licznych problemów z nie do końca sprawnym autem, nasi podróżnicy wyruszyli w trasę. Jej przebieg zrelacjonowali nam podczas kameralnego spotkania w MOK-u. Taka forma prelekcji nie tylko pozwoliła na dobry kontakt z publicznością, ale również dała możliwość poznania tureckich smaków i zapachów bezpośrednio, bowiem towarzyszyła jej degustacja aromatycznej herbaty. Pan Szymon przywiózł również wiele ciekawych drobiazgów, które można znaleźć na wschodnich bazarach, więc uczestnicy spotkania mogli przy okazji zakupić pamiątki z tego wydarzenia. Dowiedzieliśmy się jak ekipa z BMW spała w wydrążonych w kapadockich skałach jaskiniach, jak wspinali się po górskich drogach i z jaką gościnnością witali ich miejscowi. Dziękujemy za inspirujące spotkanie i poczęstunek.