Trzeci tydzień „Wakacji w mieście”

To już trzeci tydzień letniej akcji dla dzieci spędzających wakacje w mieście. W każdy wtorek i czwartek dla małych i dużych Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach przygotował wiele atrakcji i zabaw, zarówno na świeżym powietrzu, jak i w budynku MOK-u – wszystko w zależności od pogody. Spotykamy się zawsze w godzinach od 10.00 do 13.00 i czekamy na dzieci gotowe do zabawy. W trzecim już tygodniu lipca czekało na Was wiele nowych atrakcji, kraina baśni, gry plenerowe i konkursy, zabawy plastyczne – a Wasze zaangażowanie było ogromne i pełne radości. Nie zabrakło również letniej czytelni z Miejskiej Biblioteki w Wojkowicach, który towarzyszy nam podczas wszystkich wydarzeń „Wakacji w mieście”.

Co w takim razie się działo w mijającym tygodniu? Wtorek był kolejnym pełnym słońca dniem, dlatego z powodzeniem spotkaliśmy się w Parku Miejskim, gdzie razem z Ulą i Kaliną dzieci mogły wziąć udział w zabawach przy muzyce, konkursach i grach plenerowych. Dodatkowo tego dnia byli z nami seniorzy z Uniwersytetu III wieku i zaprezentowali dzieciom różne gry integracyjne, znane z ich własnego dzieciństwa, lecz nie tylko – razem z seniorami dzieci mogły zagrać w bule, gry logiczne takie jak Rummikub, w speed ball czy kręgle. Było dużo radości, zdrowej rywalizacji i przede wszystkim międzypokoleniowej integracji! A w czwartek zajęcia odbyły się w MOK-u, gdzie przegoniły nas deszczowe prognozy pogody – ale tu również udało się przeprowadzić część zaplanowanych bajkowych atrakcji. Jedną z najważniejszych było ozdabianie i malowanie wielkich kartonowych zamków, które wypełniły salę widowiskową MOK-u. W takim zamku można się było również schować, bawić i wymyślać dla niego magiczne funkcje. Dzieci niezwykle twórczo podeszły do zadania i z dużą energią pracowały razem z rodzicami przy kolorowaniu swoich bajkowych twierdz. Przed nami jeszcze ostatnie dwa spotkania – nie może Was zabraknąć, do zobaczenia!