„Nieobecni?” – koncert poświęcony zmarłym artystom

27 października 2023 : 18:00 - 19:00

20zł
grafika prezentująca Koncert Nieobecni

Tuż przed Wszystkimi Świętymi w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert poświęcony pamięci zmarłym artystom polskiej sceny muzycznej. Projekt pod nazwą „Nieobecni?” przygotowało studio Art-Bass Music, którego założycielem jest Piotr Górka. We współpracy z różnymi muzykami stworzył muzyczne wydarzenie, którego głównym motywem jest przywołanie nieobecnych już z nami wybitnych artystów, takich jak Zbigniew Wodecki, poprzez ich teksty i muzykę. Koncert odbędzie się 27 października o godzinie 18.00 w wojkowickim MOK-u. Bilety w cenie 20 zł od osoby będą dostępne w kasie MOK oraz online. Serdecznie zapraszamy.

Podczas koncertu zostaną przywołane utwory polskich artystów w tym: Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Bogusława Meca, Zbigniewa Wodeckiego oraz kompozycje Piotra Goljata do słów: Juliana Tuwima, Jonasza Kofty i Jerzego Kozarzewskiego. Koncert będzie więc pełen klasycznej, pięknej i wzruszającej muzyki oraz tekstów które są w naszej pamięci zawsze aktualne, choć ich twórcy już odeszli. Utwory te zaprezentują nam doskonali muzycy, absolwenci Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Zaśpiewa oraz zagra na fortepianie Piotr Goljat, towarzyszyć mu będą Kamil Szewczyk na gitarze oraz Piotr Górka na kontrabasie. Na co dzień muzycy grają razem w zespole występując z takimi gwiazdami estrady jak Elżbieta Adamiak, Jerzy Filar i Andrzej Poniedzielski.

Dla wszystkich słuchaczy przygotujemy rozgrzewającą herbatkę i słodki poczęstunek, a zespół zapewni niezwykły klimat.

KUP BILET

grafika prezentująca Koncert Nieobecni