Święto Kultury w Wojkowicach – Dzień Działacza Kultury 2024

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach co roku podsumowuje swoją działalność w Dniu Działacza Kultury, aby przypominać mieszkańcom i wszystkim zaangażowanym w działalność kulturalną, jak ważną misją jest praca w takich instytucjach jak MOK. W dniu 17 maja spotkaliśmy się na uroczystych obchodach w murach Miejskiego Ośrodka Kultury – było to  wzruszające święto, wypełnione życzeniami i podziękowaniami składanymi przez zaproszonych gości.

Swoją obecnością zaszczycili nas posłowie – Mateusz Bochenek i Waldemar Andzel.

W imieniu posła Roberta Warwas – Ewa Kędzierska.

Starostę Powiatu Będzińskiego reprezentowała Anna Zakrzewska- Zamora, etatowy członek zarządu powiatu.

Władze miasta Wojkowice reprezentowali: Burmistrz Miasta Tomasz Szczerba, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Piotr Krystecki, Sekretarz Miasta Edyta Cichoń oraz przedstawiciele Rady Miasta Wojkowice.

Uroczystość sponsorowali: Bank Spółdzielczy w Będzinie, Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie- oddział Wojkowice, Jeronimo Martins Polska S.A. – Biedronka.

Dzień Działacza Kultury jest szczególnie ważny dla Wojkowic – od lat placówka prężnie rozwija swoją ofertę, proponuje wiele ciekawych wydarzeń, zaprasza wybitnych przedstawicieli polskiej sztuki i kultury. Zwłaszcza w małych miejscowościach taka oferta jest niezwykle ważna, umożliwia bowiem udział w kulturze zarówno tej lokalnej jak i ogólnopolskiej. Barbara Pawlak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach serdecznie podziękowała za kolejny rok wspólnego uczestnictwa, wspierania i bezinteresownego zaangażowania w życie wojkowickiej społeczności. Publiczność mogła obejrzeć prezentację podsumowującą miniony rok, pełen różnorodnej oferty dla dzieci i dorosłych. Następnie ze sceny popłynęły podziękowania – dla pracowników, instruktorów zajęć, przedstawicieli jednostek samorządowych i oświatowych, przyjaciół MOK-u, wolontariuszy i mieszkańców Wojkowic. Wzruszające słowa były najpiękniejszym podziękowaniem dla wojkowickiej kultury.

Po oficjalnej części obchodów przyszedł czas na program artystyczny i występy zespołów oraz młodych artystów, szlifujących swoje zdolności na zajęciach w MOK-u. Wystąpili: zespół Swojaki, Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik”, Kameralny Chór Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, zespół taneczny Iterum Squad oraz uczestnicy zajęć nauki gry na fortepianie i warsztatów wokalnych. Występom towarzyszyła wystawa prac plastycznych.  Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek w postaci urodzinowego tortu.

Zdjęcia Paulina Oleksiak