Występ Chóru Kameralnego Miejskiego Ośrodka Kultury- V Noc Chórów w Rudzie Śląskiej

Międzynarodowy Festiwal V Noc Chórów, który odbył się 25 maja w Rudzie Śląskiej to wydarzenie niezwykłe. Nie tylko połączył pasjonatów muzyki, ale także okazał się unikalnym doświadczeniem artystycznym i społecznym. Każdy mógł czerpać radość ze śpiewu i odczuwać, że muzyka jest dostępna dla każdego.

Formuła Festiwalu była niecodzienna. Przyjęła ona charakter spaceru, gdzie publiczność oraz śpiewacy przechadzali się między miejscami koncertowymi by wysłuchać licznych 20 minutowych koncertów bez rywalizacji czy konkursów. Program koncertów, prezentowany a cappella, czyli bez towarzyszenia instrumentów, mieścił się w ramach następujących kategorii stylistycznych: muzyka współczesna (XX – XXI wiek), muzyka sakralna, folklor, jazz-pop.

Jesteśmy dumni, że Chór Kameralny Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach pod dyrekcją Pani Paulina Dziedzic wziął udział w tym wydarzeniu- wystąpił w Zespole Szkół Muzycznych oraz ogrodach miejskiego przedszkola, bowiem muzyka rozbrzmiewała  w nietypowych przestrzeniach miejskich.

Każdy, kto kocha muzykę, znalazł tutaj swoje miejsce.

Występ chóru