Rozśpiewane Wojkowice – Szanty

28 czerwca : 18:00 - 19:30

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach zaprasza na koncert w ramach cyklicznych spotkań z muzyką pod hasłem „Rozśpiewane Wojkowice”. Aby promować wśród mieszkańców lokalną działalność artystyczną, zwłaszcza tą związaną ze śpiewem i twórczością wokalną, proponujemy wszystkim zainteresowanym muzyką tematyczne spotkania, podczas których zachęcamy do wspólnego śpiewania. Tym razem tematem koncertu będą szanty. Przed publicznością wystąpi Kameralny Chór Wielopokoleniowy pod kierunkiem  Pauliny Dziedzic. Wydarzenie odbędzie się 28 czerwca 2024 o godz. 18:00.

Szanty polskiemu słuchaczowi kojarzą się przede wszystkim z Morskimi opowieściami, popularność żeglarskich pieśni nie słabnie od lat 70-tych, kiedy to przeżywały swoje najlepsze chwile. Rytmiczna melodia, zabawne i łatwo wpadające w ucho teksty, a także charakterystyczna intonacja sprawiają, że są jedynym w swoim rodzaju gatunkiem muzycznym. Podczas koncertu z Rozśpiewanymi Wojkowicami usłyszymy szantowe przeboje w wykonaniu uczestników Kameralnego Chóru Wielopokoleniowego. Zachęcamy do udziału w śpiewaniu, bowiem biesiadna i wspólnotowa atmosfera szantów zachęca do integracji i nauki popularnych morskich historii. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czas:
Wydarzenie kategoria: