“Wakacje w mieście” – warsztaty lalkarskie

2 lipca w ramach akcji „Wakacje w Mieście”, Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach zorganizował wyjątkowe warsztaty lalkarskie dla dzieci. Podczas zajęć dzieci z różnorodnych materiałów tworzyły swoje własne lalki. Wykorzystały do tego kolorowe tkaniny, guziki, koraliki, wstążki oraz mnóstwo innych kreatywnych materiałów. Proces tworzenia był nie tylko świetną zabawą, ale również ogromnym polem do popisu dla wyobraźni.

Każda lalka była unikalna i wyjątkowa, a dzieci z dumą nadawały im imiona, wymyślały ciekawe stroje oraz fantazyjnie je ozdabiały. Jednak na tym nie zakończyły się artystyczne przygody uczestników warsztatów. Dzieci wspólnie przygotowały mini teatrzyk z kartonu, który następnie malowały i dekorowały według własnych pomysłów. Kolorowy teatrzyk stał się sceną dla ich własnych przedstawień z użyciem samodzielnie wykonanych lalek. Były one pełne emocji, śmiechu i radości, a młodzi artyści zbierali zasłużone brawa od swoich kolegów i opiekunów. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców, którzy mieli okazję odkryć w sobie artystów i twórców. Były nie tylko świetną formą spędzenia czasu, ale także doskonałą okazją do rozwijania kreatywności, wyobraźni i umiejętności manualnych. Dzieci wróciły do domu z uśmiechem na twarzy, trzymając w rękach swoje niepowtarzalne lalki – wyjątkowe pamiątki z wakacyjnych warsztatów w Wojkowicach. Już dziś zapraszamy 4 lipca na kolejną odsłonę „Wakacji w Mieście”. Tym razem wyruszymy w podróż do przeszłości, grając w gry retro.