Wakacje w mieście – gry retro

4 lipca w parku miejskim odbyła się kolejna odsłona akcji „Wakacji w Mieście”. Tym razem uczestnicy mieli okazję przenieść się w przeszłość i doświadczyć dawnych zabaw i gier, które kiedyś wypełniały dzieciństwo.

Program wydarzenia obfitował w różnorodne aktywności, które przypominały czasy, gdy dzieci spędzały długie godziny na podwórku lub w ogrodzie. Zabawy takie jak gra w klasy, kółko i krzyżyk czy skakanie w gumę były nie tylko proste w organizacji, ale również niezwykle angażujące. Najmłodsi mieli również okazję do malowania kredą, uczestniczenia w zabawach z chustą animacyjną, grze w ringo, bule, speed ball, hula hop oraz przechodzenia przez labirynt. Te atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zapewniały mnóstwo radości.

Osobną atrakcją były specjalnie zorganizowane przez Seniorów z Uniwersytetu III Wieku zabawy i gry dla dzieci. Ci starsi uczestnicy pokazali, że wiek nie jest przeszkodą do aktywności i świetnej zabawy. Ich zaangażowanie i entuzjazm zyskały uznanie i szacunek wszystkich obecnych, a integracja między pokoleniami była wzorowa.

Atmosfera wydarzenia była niezwykle przyjazna i otwarta, a wszyscy uczestnicy mieli okazję po prostu cieszyć się sobą nawzajem i spędzić czas w miłym towarzystwie. „Wakacje w Mieście” udowodniły, że tradycyjne zabawy z lat dzieciństwa wciąż mogą dostarczyć mnóstwo radości i świetnie sprawdzą się jako sposób na spędzanie wolnego czasu w miłym towarzystwie.