Wakacje w mieście – warsztaty detektywistyczne

Słońce, miejski park i ekscytująca zabawa to wszystko, co można było przeżyć podczas kolejnego pełnego emocji dnia „Wakacji w Mieście”.

9 lipca odbyły się niezwykłe warsztaty detektywistyczne, podczas których młodzi adepci sztuki detektywistycznej wkroczyli w fascynujący świat tajemnic i zagadek.

Na początku, dzieci dowiedziały się, na czym polega praca detektywa. Poznały cechy, jakie powinien mieć dobry detektyw: spostrzegawczość, cierpliwość i umiejętność logicznego myślenia. Następnie, mali detektywi przystąpili do praktyki – szukali zaginionych piesków, zbierali ślady butów i odciski palców. Kolejnym zadaniem z jaki musieli się zmierzyć młodzi adepci sztuki detektywistycznej było zapamiętywanie szczegółów z rysunków. Wymagało to od nich pełnego skupienia i doskonałej pamięci. To była prawdziwa próba ich umiejętności detektywistycznych. Odwiedzili nas również policjanci z Komisariatu Policji w Wojkowicach. Dzieci miały okazję usiąść w radiowozie, włączyć syreny i poczuć się jak prawdziwi stróże prawa. Najodważniejsi dali się nawet zakuć w kajdanki – to była niezapomniana chwila!

To był dzień pełen przygód, radości ale także nauki.