Wakacje w Mieście: Piracka Przygoda w Wojkowicach

Dziś Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach został przejęty przez adeptów sztuki pirackiej, a wszystko to za sprawą kolejnej odsłony akcji Wakacje w Mieście. Na początku imprezy, dzieci odkryły list Kapitana Barbossy, ukryty w butelce po rumie. Ten list był zapowiedzią wielkiej przygody, ponieważ informował o ukrytym skarbie. Aby go odnaleźć, młodzi piraci musieli wykonać serię zadań, z których każde przynosiło im kolejną wskazówkę. Pierwsze zadanie polegało na podzieleniu się na grupy i stworzeniu własnych pirackich flag oraz nakryć głowy. Następnie młodzi piraci sprawdzali swoje umiejętności nawigacyjne oraz zdolności fizyczne pod okiem Kapitana. Kolejnym wyzwaniem było pomalowanie własnych okrętów i wymyślenie dla nich nazw. Kiedy okręty były gotowe, doszło do zażartej bitwy morskiej, gdzie kule armatnie były zastąpione kulkami z gazety. Bitwa była intensywna, ale na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. W trakcie powrotu piratów po wyczerpującej walce do bazy, zostali zaatakowani przez krakena – morskiego potwora. Dzięki balonom z wodą i przygotowanym katapultom, szybko rozprawili się z potworem. Wreszcie nadszedł czas, aby rozwiązać zagadkę Kapitana Barbarossy. Z liter otrzymanych za każde zadanie oraz jednej podpowiedzi, musieli ułożyć słowo wskazujące miejsce ukrycia skarbu. Okazało się, że skarb był ukryty w skrzyni umieszczonej w karmiku dla ptaków. Niespodzianką były pirackie ciastka dla wszystkich. Na koniec każdy uczestnik otrzymał certyfikat Młodego Pirata.

Cała impreza pełna była śmiechu, emocji i niesamowitej zabawy, która na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.