Spektakl Krakowskiego Teatru Bajka “Maszyna Czasu”

7 września mury Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach tętniły życiem dzięki wizycie Krakowskiego Teatru Bajka, który zaprezentował wspaniałe przedstawienie “Maszyny czasu”. Spektakl przyciągnął zarówno dzieci, jak i dorosłych, oferując niezapomnianą podróż przez różne epoki historyczne.

Historia opowiadała o dwójce naukowców, którzy skonstruowali niezwykły wehikuł czasu. Dzieci, wspólnie z głównymi bohaterami, miały okazję poznać postacie z różnych epok. Rycerz Aciu-Apsik, jedna z kluczowych postaci, odkrywał zalety picia syropu i przezwyciężał strach przed wizytą u lekarza. Żyjący w odległej przeszłości homo sapiens, dzięki pomocy naukowców, poznawał kulturę i kodeks przedszkolaka. Niespodzianką był pojawiający się podczas spektaklu dinozaur oraz tajemniczy gość z przyszłości – super inteligentny robot.

Spektakl oczarował widzów nie tylko ciekawą fabułą, ale także barwnymi kostiumami i interakcją bohaterów z najmłodszymi widzami. Dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu, co dodatkowo zwiększyło ich zaangażowanie i radość. Dwójka zwariowanych naukowców, obdarzona wyjątkowym poczuciem humoru, wywoływała salwy śmiechu i radości wśród publiczności.

Krakowski Teatr Bajka udowodnił, że potrafi łączyć edukację z zabawą, dostarczając niezapomnianych wrażeń zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Dzięki tak twórczym i angażującym wydarzeniom, Ośrodek Kultury w Wojkowicach staje się ważnym miejscem na kulturalnej mapie regionu, przyciągając miłośników sztuki teatralnej i edukacji przez zabawę.