Early Birds – poranne ptaszki wieczorową porą w Wojkowicach

Kto nie był, naprawdę może żałować – takich koncertów w Wojkowicach nam potrzeba i właśnie ostatni wieczorek przy fontannach w Parku Miejskim udowodnił jak prawdziwa, piękna muzyka trafia do serc i zachwyca. Tym razem Miejski Ośrodek Kultury zaprosił na wieczorny muzyczny recital zespół Early Birds, czyli grupę przyjaciół, których połączyła pasja, miłość do muzyki, jazzu i niebanalnych skojarzeń. Ich autorskie teksty i melodyjne aranżacje, gdzieś na styku z poezją śpiewaną, sprawiły, że na czas koncertu zapanowała prawdziwie magiczna atmosfera.

Early Birds to połączenie zmysłowego wokalu Martyny Kubiak, jej oryginalnych tekstów, pięknej melodii i instrumentów muzycznych, które dopełniały ten wyjątkowy koncert przy miejskich fontannach. Słuchacze mogli się zapoznać z tekstami piosenek m.in. z pierwszej płyty, którą zespół nagrał w 2017 roku. Album „Świt” wydany dla słowackiej wytwórni Hevhetia został wyjątkowo ciepło przyjęty w kraju i za granicą, a Marek Niedźwiecki rekomendował płytę na swoim blogu. Tym samym jeden z utworów trafił do propozycji Listy Przebojów  Programu Trzeciego. Zespół wydał również w 2018 singiel pt. „Gdzieś ty polazł?”, który pokazał grupę z nieco innej strony i w mniejszym składzie. W Wojkowicach wystąpili dla nas: Martyna Kubiak – wokal, Patryk Zakrzewski – instrumenty perkusyjne, Marcin Pater – wibrafon, Piotr Budniak – perkusja oraz Mateusz Szewczyk – kontrabas/gitara basowa.

Nasze wieczorki muzyczne stają się coraz popularniejsze i już widzimy rosnące zainteresowanie mieszkańców, bardzo nas cieszy frekwencja i odkrywanie dobrej muzyki. Do zobaczenia wkrótce.