“Kobiety jak te kwiaty”- kolejny koncert proWOKALnych za nami

W minioną niedzielę na scenie MOKu, wystąpił dobrze już znany zespół proWOKALni w programie artystycznym pt. “Kobiety jak te kwiaty”. Piosenki dla kobiet, o kobietach i śpiewane nie tylko przez kobiety, były doskonałym pretekstem do należytego uczczenia marca jako miesiąca płci pięknej.

Zespół proWOKALni, pod kierunkiem muzycznym Irminy Barczewskiej-Garus jest grupą pasjonatów muzyki rozrywkowej, w skład której wchodzą zarówno zawodowi muzycy jak i początkujący wokaliści, młodzież oraz dzieci. W niedzielę 18 marca wystąpili w Miejskim Ośrodku  Kultury w Wojkowicach, wykonując piosenki o wspólnym mianowniku jakim są kobiety, zarówno te całkiem młode jak i te bardziej dojrzałe. W repertuarze grupy znalazły się znane wszystkim utwory z kanonu polskiej muzyki jak “Być kobietą” “Ech mała” czy “Damą być“.  Pierwsze skrzypce tego dnia grał jednak mężczyzna, Zbigniew Garus, prowadzący całą imprezę zabawiał publiczność anegdotami oraz budował nastrój, który potęgowało każde kolejne odsłonięcie kurtyny. Wzruszający duet Irminy Barczewskiej-Garus oraz Justyny Szarowskiej  “On nie kochał nas“, poruszający “Marsz samotnych kobiet” w wykonaniu Danuty Rajchel czy “Zostań moją przyjaciółką” śpiewane przez najmłodsze uczestniczki koncertu-trudno zdecydować, która z tych piosenek zasługuje na szczególne uznanie.

Zespół proWOKALni przyzwyczaił już wojkowicką widownię do niespodzianek na zakończenie koncertu. Teraz także nie mogło być inaczej. Wraz z ostatnim odsłonięciem kurtyny, na scenie pośród kłębów dymu, zjawiło się dziewięć pięknych kobiet. Finałowy utwór “Seksapil”, choreografia, piękne głosy- to wszystko sprawiło, że niedzielny wieczór był wart zapamiętania.

Sylwia Łukasik