Lipali z nową płytą w Wojkowicach!

Trasa koncertowa Lipali w związku z premierą najnowszej płyty zespołu: „Mosty, rzeki, ludzie” przebiegała również przez Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach. Mieliśmy więc niepowtarzalną okazję do posłuchania na żywo zespołu mającego za sobą wiele sukcesów i wyjątkowych albumów. Koncert odbył się w MOK-u 22 listopada i przyciągnął wielu oddanych fanów grupy oraz miłośników rockowych brzmień. Kto był, z pewnością zapamięta ten wieczór na długo.

Lipali wystąpili na scenie MOK-u w swoim podstawowym składzie, czyli:  Tomasz “Lipa” Lipnicki, Łukasz “Luk” Jeleniewski, Roman Bereźnicki oraz Łukasz “Gajowy” Gajowniczek. Ta czwórka stoi za najnowszym projektem, z którym mogliśmy się zapoznać w miniony piątek. „Mosty, rzeki, ludzie” to album z 10 utworami, bardzo różnorodnymi i dojrzałymi w stylistyce. Jak mówią o nim sami twórcy, spotkanie ze światem do jakiego nas zapraszają to Jak wejście do nieznanego nocnego baru w porcie. Na początku czujesz zakłopotanie, niepewność. Po chwili dostajesz zastrzyk adrenaliny i pozbywasz się wszelkich obaw i zahamowań. Na końcu wylatujesz z hukiem tylnymi drzwiami, ale wiesz, że musisz tam wrócić. Te pełne kontrastów, skojarzeń i metafor  teksty, oprócz doskonałej muzyki były również intelektualnym doświadczeniem. Fani takich hitów jak Upadam czy Popioły zobaczyli nową twarz zespołu, który rozwijając się, zaczął mocniej czerpać inspiracje z otaczającej rzeczywistości. Przykładem mógł być promujący płytę singiel z utworem „Kim jestem?”, doskonale oddający klimat najnowszego albumu. Koncert dał nam mnóstwo okazji do refleksji i przemyśleń. Wszyscy chętni po występie mieli także okazję do zdobycia pamiątkowe zdjęcia, zakupienia płyty lub koszulki. Dziękujemy za niezwykłą atmosferą i kawał dobrej, rockowej muzyki!