Pierwsze Mistrzostwa w układaniu puzzli za nami!

Tego jeszcze w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach nie było – w sobotę 3 marca odbyły się bowiem I Drużynowe Mistrzostwa Wojkowic w układaniu puzzli! W MOK-u zgromadzili się prawdziwi pasjonaci układanek, którzy od godziny 10.00 zmagali się z jak najszybszym ułożeniem wylosowanego przez siebie zestawu puzzli. Pod hasłem „Magia układania puzzli” każda z drużyn mogła przekonać się jak bardzo umiejętności szlifowane w domach w wolnych chwilach, sprawdzą się podczas prawdziwej rywalizacji.

Do turnieju przystąpiły 4 drużyny, a każda z nich składała się z czterech osób. Wśród uczestników znajdowała się zarówno młodzież jak i dorośli pasjonaci układanek. Na początku, jeszcze przed przystąpieniem do zawodów, uczestnicy wybierali spośród siebie kapitana drużyny, a następnie przystępowali do wylosowania zestawu puzzli. Motywem przewodnim wylosowanych obrazów były kwiaty. Każda grupa miała za zadanie ułożyć obrazek składający się z tysiąca elementów w jak najkrótszym czasie. Drużyny obierały przeróżne techniki i podziały na zadania wśród członków grupy, tak aby jak najlepiej wykorzystać czas i poradzić sobie z wymagającym skupienia zadaniem. Kiedy minął czas przewidziany na zmagania z drobnymi elementami układanki, jury wyłoniło zwycięskie drużyny. Wyniki przedstawiły się następująco: I miejsce – Magiczne dziewczyny, II miejsce – Stepujące orki, III miejsce – Manieczki oraz Wyróżnienie – Magic team.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy i prawdziwych emocji w czasie rozgrywek!

Magdalena Pasternak