Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury powoli dobiega końca

loga projektu konwersja cyfrowa domów kultury

W Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach powoli dobiega końca realizacja projektu „Kultura jako źródło rezyliencji społeczności lokalnej w Gminie Wojkowice” – w ramach projektu MOK otrzymał z Narodowego Centrum Kultury dofinansowanie w kwocie 142 tysięcy złotych w ramach projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury” działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjne- go Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Przedmiotem projektu było wyposażenie pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i dalszego rozwijania statutowych działań jednostki w zakresie innowacyjnej hybrydowo/cyfrowej edukacji kulturalnej oraz animowania działań kulturalnych w społeczności lokalnej Gminy Wojkowice poprzez kompleksowe szkolenia i związane z nimi doposażenie MOK-u w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych on-line lub w sposób cyfrowy. Innowacyjne szkolenia oraz nowoczesny sprzęt do prowadzenia działalności online, dadzą pracowni- kom Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach kompetencje w zakresie umiejętności tworzenia sieci współpracy, wzajemnych relacji oraz szerokich partnerstw na rzecz rozwoju. To właśnie synergia potencjałów ludzkich, materialnych, kulturowych tworzy nowe możliwości zmiany dla instytucji kultury.