Świąteczna Przygoda Pana Mikołaja z Ruphertem i Rico!

W ubiegłą sobotę miał miejsce wyjątkowy koncert Mikołajkowy organizowany przez Miasto Wojkowice oraz Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach. Program animacyjny pt. „Świąteczna Przygoda Pana Mikołaja” w prowadził zebrane w MOKu  dzieci w prawdziwie świąteczny nastrój. Wszyscy bawili się doskonale w towarzystwie dobrze znanych klaunów Rupherta i Rico czekając na najważniejszego gościa- Świętego Mikołaja.

Każde dziecko odwiedzające wraz z rodzicami 2 grudnia salę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach przywitała niesamowita scenografia w prawdziwie świątecznym klimacie, która zdominowała scenę wypełniając ją aż po brzegi. Wśród postaci znajdujących się w wesołej ekipie Świętego Mikołaja można było zauważyć liczne pingwiny, choinki, uśmiechnięte bałwanki, polarne misie i wiele prezentów zdobiących tą mikołajkową dekorację. Właśnie w tej bajkowej scenerii odbył się program animacyjny dla najmłodszych prowadzony przez energiczną parę klaunów, Rupherta i Rico. Aby w pełni poczuć zimowo-mikołajkowy klimat każde dziecko otrzymało w prezencie czerwoną czapeczkę, a także okulary i słodki poczęstunek w postaci lizaków. Dzieci miały również malowane w bajeczne kolory włosy , a oprócz deszczu baniek mydlanych pojawił też deszcz confetti. Wszyscy byli zachwyceni wspaniałą atmosferą i oczywiście bajeczną scenografią. Teraz pozostaje nam już tylko czekać na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia!

Sylwia Łukasik