Wieczór kolęd i pastorałek w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach

W niedzielę 17 grudnia w MOK-u zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Nic tak nie wprowadza w nastrój Świąt Bożego Narodzenia jak wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek – w takim właśnie klimacie najpiękniejszych bożonarodzeniowych pieśni odbył się wyjątkowy koncert przygotowany przez działające w Miejskim Ośrodku Kultury zespoły oraz uczestników zajęć  nauki gry na fortepianie i indywidualnych lekcji śpiewu. Spotkaliśmy się w gronie mieszkańców, aby wspólnie wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd. Było magicznie i nastrojowo.

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpili: Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik”, zespół „Swojaki”, Kameralny Chór Wielopokoleniowy oraz uczestnicy zajęć wokalny i nauki gry na fortepianie. Każdy zespół oraz indywidualni wykonawcy przygotowali na ten dzień wyjątkowe interpretacje najbardziej znanych kolęd i pastorałek. W miłej i świątecznej atmosferze uczestnicy koncertu mogli wspólnie z artystami włączyć się do śpiewania i przypomnieć sobie słowa popularnych utworów świątecznych. Wydarzeniu towarzyszył również kiermasz stroików świątecznych, które przygotowali uczniowie Techników w ZSOiT w Wojkowicach – akcja została zainicjowana przez Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Wojkowicach.