„Biesiada z folklorem” 2024

12 października : 16:00 - 18:00

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach już tradycyjnie będzie gospodarzem wyjątkowego wydarzenia jakim jest „Biesiada z folklorem”. Lokalne święto folkloru to okazja do integracji, spotkania w gronie przyjaciół i dzielenia się pięknem muzyki wyrosłej z rodzimej kultury ludowej. Wydarzenie odbędzie się 12 października o godzinie 16.00. W programie artystycznym znajdą się występy zespołów „Jaworznik” i „Swojaki”. Impreza będzie miała charakter zamknięty, a wstęp będzie możliwy jedynie na zaproszenie.

Jak na biesiadę przystało podczas wydarzenia oprócz występów, będzie również okazja do aktywnego włączenia się i wspólnego śpiewania. Naszych gości zaprosimy także na poczęstunek i dobrą zabawę taneczną. O atmosferę i stronę artystyczną zadbają dwa, mocno związane z  Wojkowicami oraz MOK-iem zespoły. Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik” jest wizytówką naszego miasta, reprezentując je na licznych okolicznościowych występach oraz festiwalach muzyki ludowej. W ich repertuarze znajdują się pieśni związane z tradycyjnymi obrządkami Śląska i Zagłębia, a równie ważne jak teksty i melodia są stroje muzyków – bogate i reprezentatywne stroje kobiece i męskie. Każdy występ „Jaworznika” to wspaniała podróż w głąb dziejów naszego regionu. Jeśli chodzi o drugi zespół, który dla nas wystąpi – „Swojaki”, choć powstał niedawno, to z powodzeniem koncertuje i reprezentuje Wojkowice na konkursach i przeglądach. W ich repertuarze znajdziemy m.in. pieśni ludowe z całej Polski. Serdecznie zapraszamy!

*Impreza ma charakter zamknięty. Obowiązują zaproszenia

Czas:

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach