„Natura wokół nas” – malarstwo Wojciecha Marksa

24 maja : 17:00 - 19:00

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach serdecznie zaprasza na wernisaż twórczości jednego z mieszkańców miasta – Wojciecha Marksa. Pan Wojciech od lat pasjonuje się sztuką i jako samouk tworzy swoje malarskie impresje, inspirując się przede wszystkim naturą. Podczas wystawy będziemy mogli podziwiać jego obrazy wykonane w technice malarstwa akrylowego oraz porozmawiać z samym autorem, o tym gdzie szuka ciekawych tematów i w jaki sposób tworzy swoje prace. Wernisaż odbędzie się 24 maja o godzinie 17.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wojciech Marks jest artystą-samoukiem, mimo braku formalnego wykształcenia artystycznego w jego twórczości widać dużą wrażliwość na otaczającą rzeczywistość, a jego obrazy zachęcają do refleksji nad przyrodą, kolorystyką oraz kompozycją. Tematem prac pana Wojciecha są przede wszystkim lasy oraz parki, fascynuje go głęboka zieleń, przyroda i spokój jaki można znaleźć w jej otoczeniu. Sam przyznaje, że malarstwo jest dla niego formą terapii, rodzajem uspokajającej medytacji i to dlatego tak chętnie oddaje się swojej pasji. Każdy obraz to osobna historia, ukazująca wewnętrzne przeżycia autora. Zachęcamy do udziału w wystawie i poddaniu się uspokajającej sile malarstwa Wojciecha Marksa.

Czas:

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach