„UKRYTY ŚWIAT” WYSTAWA PRAC UCZNIÓW ZSOiT W WOJKOWICACH

19 marca : 10:00 - 17:00

wystawa

19 marca zapraszamy do Miejskiego Ośrodku Kultury na wystawę „Ukryty Świat”, prezentującą prace plastyczne uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach. Będzie to niepowtarzalna okazja, by podziwiać, jak młodzi artyści przekuwają swój wewnętrzny, tajemniczy świat wyobraźni w malarskie i graficzne dzieła. To już kolejna odsłona twórczości uczniowskiej, która z pewnością zaskoczy miłośników sztuki różnorodnością i świeżością.

Swoje prace zaprezentuje min:

Julia Szewczyk, która głównie rysuje przy użyciu markerów alkoholowych oraz kredek.  Większość jej rysunków przedstawia stwory inspirowane różnorodnymi zwierzętami. Jednak fundamentem jej twórczości  są kreskówkowe postaci i muzyka, dając jej siłę do tworzenia kompletnych wizji zarówno postaci, jak i scenerii, w które są osadzone.

Julia Karaś czerpie inspirację głównie z emocji, które towarzyszą jej w danej chwili.  Do malowania używa nie tylko, zwykłych farb i pędzli, korzysta także z różnych narzędzi, nawet takich które do malowania nie służą. Autorka uważa, że na jej obrazach można  zobaczyć wszystko to, co tylko Ty, możesz zobaczyć.

Kinga Krasucka to młoda artystka malująca głównie pod wpływem piękna natury. Jej ulubione motywy to krajobrazy i zwierzęta, które ożywia na płótnie za pomocą farb akrylowych i pędzli.

Gabriela Krasucka to kolejna początkująca artystka, która wyraża swoje emocje poprzez malarstwo. Jej ulubionym tematem są krajobrazy, które tworzy używając farb akrylowych.

Mateusz Piasecki od dawna pasjonuje się sztuką i wiąże z nią swoją przyszłość. W swoich pracach stawia na intensywność i złożoność, zarówno w doborze koloru, światła, cieni jak również przedstawionych postaci, obiektów czy emocjonalnego wydźwięku. Marzy, by jego twórczość otwierała oczy na głębię i piękno tkwiące w każdej chwili życia, ucząc wrażliwości na jego wartości. Mateusz najczęściej zajmuję się malowaniem obrazów akrylowych i szkicowaniem ołówkiem.

Miłośnicy sztuki rozumieją, że malarstwo to nie tylko jedna metoda – istnieje ich całe mnóstwo. Niezależnie jednak od użytej techniki czy źródła inspiracji, ostatecznym rezultatem jest zawsze dzieło sztuki. Dzieło, które w zamyśle autora ma dawać radość, nie tylko tym którzy je podziwiają ale również samemu autorowi.

wystawa

Czas: