Wakacje w mieście 2024

2 lipca - 30 lipca

Długo oczekiwane wakacje już prawie są z nami! Kończymy rok pełen nauki, wyzwań i wielu innych obowiązków, a witamy upragnione lato z wolnym czasem i zabawą na świeżym powietrzu. Z pewnością wielu z Was ma już wakacyjne plany, ale wakacje potrwają aż dwa miesiące i dlatego jak co roku Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach proponuje wiele ciekawych zajęć i warsztatów w Parku Miejskim. Zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy podczas letniej akcji „Wakacje w mieście”. Będziemy się spotykać w każdy wtorek i czwartek lipca w godzinach od 10.00 do 13.00 w Parku Miejskim w okolicy placu zabaw. Mamy da Was wiele niespodzianek i kreatywnych zadań do wykonania, dlatego kto tylko będzie w tym czasie w mieście, powinien szukać nas w Parku i razem z kolegami i koleżankami włączyć się do wspaniałej zabawy!

Na pewno jesteście ciekawi co będzie się wtedy działo! A mamy dla Was wiele niesamowitych zabaw. W pierwszym tygodniu będziemy tworzyć z różnorodnych materiałów swoje własne lalki. Taka niepowtarzalna lalka stworzona samodzielnie to wyjątkowa zabawka. Można jej nadać imię, wymyślić ciekawy strój i fantazyjnie ozdobić. Poznamy również retro zabawy, które nie wymagają wielu przygotowań, a dzięki ich prostocie i wciągającym zasadom można się bawić gdziekolwiek i mieć z tego wiele radości. Kolejne tygodnie to m.in. warsztaty detektywistyczne – park stanie się wtedy Waszym polem działania, gdzie schowane będą różne wskazówki, a Wy będziecie je rozwiązywać i szukać skarbu. Będziecie również malować tekturowe zamki, przebierać się w bajkowe stroje i przejedziecie się prawdziwą karetą. Dla tych, którzy lubią skakać i szaleć nie zabraknie aktywności na dmuchańcach oraz przy energicznej zumbie. A kto lubi pirackie przygody? Będzie okazja do wcielenia się w prawdziwych wilków morskich! Podczas pirackich zabaw będziecie szukać skarbów przy pomocy mapy i kompasu, a także weźmiecie udział w bitwach na wodne pistolety. Ostatni tydzień naszej akcji to warsztaty muzyczne i plastyczne. Razem stworzycie wspaniałe prace inspirowane przyrodą oraz dowiecie się jak ważna w naszym życiu jest muzyka. To wszystko czeka na Was już wkrótce Do zobaczenia!

„Wakacje w mieście” są darmową akcją dla dzieci, a w razie niepogody wszystkie zajęcia odbywać się będą w MOK-u. Zapraszamy!

* Wzorem lat ubiegłych zajęcia mają charakter otwarty. Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem REGULAMIN WAKACJI 2024

Start:
2 lipca