Warsztaty z plecenia makramowego kwietnika

20 stycznia : 10:00 - 13:00

30zł
grafika - warsztaty z makramy

Zapraszamy na kolejne warsztaty z tworzenia makramowych ozdób. Poprzednie bardzo Wam się spodobały, dlatego wychodząc naprzeciw zainteresowaniom, organizujemy drugie spotkanie z makramą – tym razem tematem będzie pleciony kwietnik, który z pewnością przyda się w każdym domu i zostanie w ciekawy i funkcjonalny sposób wykorzystany. Warsztaty odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach 20 stycznia w godzinach od 10.00 do 13.00. Koszt zajęć to 30 zł od osoby. Uczestnicy nie muszą przynosić swoich materiałów, wszelkie potrzebne rzeczy zapewnia organizator.

Warsztaty poprowadzi dla nas Dagmara Hołubowicz, tak aby krok po kroku, po opanowaniu podstawowych splotów każdy uczestnik mógł samodzielnie stworzyć oryginalną ozdobę. Tym razem tematem zajęć z nauki wyplatania makramy będą kwietniki. Kwietnik może być wykonany z najróżniejszych materiałów, jest praktycznym a jednocześnie dekoracyjnym przedmiotem, który może długo służyć w naszych mieszkania lub też można go komuś podarować w prezencie. Makramowa ozdoba wprowadza do wnętrz ciepłą atmosferę i dodaje im wiele uroku. Na zajęciach dowiemy się w jaki sposób wypleść kwietnik z dostępnych materiałów, a następnie jak umieścić w nim doniczkę z kwiatkiem. Dowiemy się jakie rodzaje sznurka najlepiej nadają się właśnie do stworzenia kwietnika i w jaki sposób je wyplatać. Prowadząca opowie również o samej makramie i technikach wyplatania, a następnie w miłej atmosferze wprowadzi w temat bieżących warsztatów. Serdecznie zapraszamy.

*Ilość osób ograniczona

grafika - warsztaty z makramy