Wystawa „Kultura kawą z młynka pachnąca”

19 października - 20 października

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach zaprasza na niezwykłą wystawę „Kultura kawą z młynka pachnąca”, która przeniesie Was w fascynujący świat tego małego, ale niezwykle istotnego przedmiotu, jakim jest młynek. Eksponaty to fragment olbrzymiej kolekcji Zbigniewa Niedbały z Wojkowic, jednego z największych kolekcjonerów młynków w Europie. Jego kolekcja, licząca przeszło 1,5 tysiąca eksponatów z różnych zakątków świata, zachwyca różnorodnością i kunsztem wykonania. Od imponujących młynków drewnianych, po unikalne egzemplarze z alabastru, porcelany, ebonitu, kryształu, a także oryginalne francuskie plastikowe młynki z lat 30 XX wieku – każdy eksponat opowiada swoją historię. Największy młynek mierzy aż 98 cm wysokości, podczas gdy najmniejszy z nich, wielkości małej temperówki, potrafi zmielić zaledwie jedno ziarnko kawy.

Równocześnie zapraszamy Was do odkrywania niezwykłych obrazów, które powstały z miłości do natury i sztuki. Artystka Pani Natalia Jankowska-Uranta wykorzystując naturalne składniki – kawę, kakao, cynamon, herbatę, czekoladę, oddaje ciepło i bogactwo smaków oraz zapachów, które towarzyszą nam na co dzień. Jej prace to nie tylko wizualne obrazy, ale emocjonalne doświadczenia, które przenoszą nas w niepowtarzalny świat aromatycznych wspomnień.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 19 października 2024 roku o godz. 16.00. W trakcie wydarzenia będziecie mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z autorką prac Panią Natalią Jankowską – Urant oraz właścicielem kolekcji, Panem Zbigniewem Niedbała. Na zwiedzających czekać będzie aromatyczna niespodzianka. Wystawa otworzy swoje podwoje dla wszystkich miłośników sztuki również w niedzielę, 20 października, kiedy to będzie można ją oglądać w godzinach od 10.00 do 18.00.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia nas i skorzystania z tej wyjątkowej okazji. Wstęp jest wolny, co jeszcze bardziej ułatwia uczestnictwo w tym kulturalnym wydarzeniu. Nie przegapcie szansy, by doświadczyć sztuki na żywo oraz nawiązać bezpośredni kontakt z jej twórcami! Czekamy na Was z entuzjazmem!

wystawa

Start: