Wyjątkowy koncert z okazji Dnia Mamy

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach może się pochwalić niezwykle utalentowaną grupą wokalną, która doczekała się własnego zespołu – MOKanto. W sobotę 25 maja, grupa ta zaprezentowała swój program artystyczny podczas koncertu z okazji Dnia Matki. Okazja szczególna i bardzo ważna, a piosenek o matkach, o miłości do mamy i jej niezaprzeczalnej wartości w życiu każdego człowieka powstało tak wiele, że z pewnością zapełniłyby program niejednego recitalu. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć te najpiękniejsze i zaprosić swoją mamę na wspólne spędzenie czasu w muzycznej atmosferze.

MOKanto jest zespołem muzycznym skupiającym uczestników zajęć wokalnych działających w MOK-u pod kierunkiem pani Danuty Rajchel. Młodzi wokaliści mają na swoim koncie liczne sukcesy w konkursach i festiwalach muzycznych, chętnie też występują podczas okolicznościowych uroczystości. Niewątpliwie takim wydarzeniem jest Dzień Matki – to właśnie naszym mamom dedykowane zostały piosenki zaśpiewane przez młodych artystów. Na scenie każdy wokalista miał swój wyjątkowy moment, piosenki prezentowane były solo, w duetach, a także tercetach. Usłyszeliśmy takie utwory jak: Nie ma jak u mamy, Piosenka dla mamy czy Serce matki. A zaśpiewali dla nas: Anna Olszewska, Weronika Gawlik, Jagoda Szydłowska, Pola Zapart, Hanna Olejniczak, Alicja Grzybek, Magdalena Paszewska, Daria Adamska, Adrian Gajowy, Hanna Świt, Julia Przywara, Patrycja Rutyna oraz Danuta Rajchel.

Wzruszające i pełne emocji teksty poruszyły widownię, wywołując wspomnienia i refleksje. Piękna muzyczna aranżacja koncertu, a także doskonałe przygotowanie grupy MOKanto pozostawiło w publiczności wiele radości i ciepłych uczuć – zwłaszcza wśród wszystkich obecnych na salach mamach, dla których koncert był specjalnym prezentem.