Wykład o malowniczych Pogórzach Rożnowskim i Ciężkowickim

20 czerwca 2024 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbyło się wyjątkowe spotkanie, które przyciągnęło miłośników gór i turystyki. Wydarzenie zorganizowane przez Wojkowicki klub PTTK TRAWERS oraz Miejski Ośrodek Kultury, było okazją do zgłębienia wiedzy na temat malowniczych Pogórzy Rożnowskiego i Ciężkowickiego.

Prelegentem spotkania był Sebastian Tomala – absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, przewodnik beskidzki, instruktor turystyki, a także prezes zarządu Oddziału PTTK im. A. Janowskiego w Sosnowcu oraz wiceprezes zarządu Klubu Przewodników Turystycznych im. P. Solarza w Sosnowcu. W swoim wykładzie skupił się na bogactwie przyrodniczym i historycznym Pogórzy Rożnowskiego i Ciężkowickiego. Przez ponad godzinę przedstawił słuchaczom najciekawsze trasy piesze, lokalne atrakcje oraz unikalne aspekty krajobrazowe tych regionów. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak najlepiej zaplanować wycieczki w te rejony, na co zwrócić uwagę oraz jakie miejsca koniecznie trzeba odwiedzić. Podzielił się także swoimi doświadczeniami z licznych wypraw oraz przedstawił kilka praktycznych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w górach. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami oraz zaproszeniem na kolejne wydarzenia organizowane przez klub TRAWERS.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na wykład i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach oraz klub PTTK TRAWERS!